Prvi eTwinning projekti naše škole!

Učenice drugih razreda gimnazije, Tea i Lana Petrinić, Barbara Golub, Lorena Ivančić i Sara Bradvić, kao i Tea Braje iz 3.g2 razreda, sudjeluju u eTwinning projektu Corona diares zajedno s učenicima iz Poljske, Češke, Turske, Rumunjske i Nizozemske.

Učenici dijele iskustva virtualne nastave, ali i općenito života u ovim nesvakidašnjim uvjetima. Uče o drugim kulturama i zemljama, a pritom koriste različite digitalne alate i usavršavaju engleski jezik. - Oduvijek sam voljela upoznavati i razgovarati s učenicima drugih škola, a sada kroz ovaj zanimljiv i cool projekt, mogu upoznati svoje vršnjake diljem Europe. Dijelimo iskustva, pronalazimo nove prijatelje, a možda ih jednoga dana i posjetimo  - veselo nam je ispričala učenica Sara Bradvić.

Ovo je prvi eTwinning projekt u kojem sudjeluje naša škola za što je zaslužna nastavnica kemije Ana Magovac.  - Jako sam zadovoljna, koordinatorica projekta ima puno iskustva i sve je jako dobro organizirano. Naše učenice su aktivne, sve pohvale i njima. Odlično su predstavile sebe, našu školu i grad - istaknula je prof. Magovac koja je pokrenula i nacionalni projekt Pokusi u doba korone na ovoj platformi koja okuplja škole diljem Europe. Učenici će izvoditi, snimati i dijeliti pokuse iz kemije i fizike, a jedini uvjet je da se mogu provesti kod kuće. U projektu sudjeluju i jaskanska osnovna škola te Pomorska škola Zadar.

Stručne suradnice su pokrenule školski projekt na eTwinning platformi  Svi smo mi Alice kojim želimo osnažiti naše učenike u vrijeme izolacije, dati im podršku i kroz različite stvaralačke aktivnosti osvijestiti njihovu snagu, talente i zajedništvo.

Zajednički cilj svih ovih aktivnosti je steći nova znanja i vještine kako bismo nakon virtualnih putovanja krenuli i u ona stvarna diljem Europe s obzirom da se zajednica eTwinning finanicira u sklopu Erasmus+ programa, najvećeg EU programa u području obrazovanja i osposobljavanja, mladih i sporta.

objavio: Ines Grubić   datum: 4. 5. 2020.