Predstavljen Festival života i smijeha

Danas je u školskoj knjižnici predstavljen projekt Gradskog kazališta Jastrebarsko Život i Smijeh  u spomen na jaskanskog glumca Mladena Pavlića Žisa, a s ciljem prikupljanja sredstava za stipendiranje učenika Srednje škole Jastrebarsko.

Festival života i smijeha održat će se od 13. do 15. lipnja, a nakon otvorenja u Gradskom muzeju, program će se tijekom vikenda odvijati u Domu kulture. – Nastupit će stand up komičari te amaterska kazališta iz Čakovca i Imotskog sa svojim nagrađivanim predstavama. S obzirom da uspjeh projekta ovisi i o odazivu naših sugrađana i sredstvima koja ćemo prikupiti od prodaje ulaznice, pozivam sve da nas podrže – istaknuo je ispred organizatora Velimir Kokot.

Danas će biti raspisan i fotonatječaj na temu života i smijeha, a najbolji fotograf dobit će fotoaparat u vrijednosti od 2500 kuna. Fotografije možete slati na gkj1968@gmail.com do 6. lipnja, a izložba odabranih radova bit će postavljena u Muzeju prilikom otvaranja Festivala.

Kokot je zahvalio svim pokroviteljima i partnerima u projektu, naglasivši kako će u suradnji sa Srednjom školom Jastrebarskom, nakon završetka Festivala, raspisati natječaj kako bi stipendije došle u prave ruke. – Hvala vam na lijepoj ideji, iskreno se nadam da će ovaj projekt, osim što promiče život kazališta, potaknuti naše učenike na daljnje školovanje  i povećati interes za strojarska zanimanja – zaključila je ravnateljica Đurđica Lončarić.

objavio: Ines Grubić   datum: 23. 5. 2014.