GESTA je najbolji kreativni i inovativni edukacijski program u Hrvatskoj!

Jedinstveni projekt Srednje škole Jastrebarsko dobio je istaknuto priznanje i na nacionalnoj razini! GESTA je proglašena najboljim projektom u Hrvatskoj u kategoriji kreativni i inovativni edukacijski program na Danu kreativnosti i inovativnosti  u organizaciji udruge MRAK – Mreže za razvoj i kreativnost.

Ovu jedinstvenu nagradu u svijetu preuzela je nositeljica projekta Barbara Baždarić s učenicima na svečanosti koja je protekli petak održana u zagrebačkom Muzeju suvremene umjetnosti.

– Ovo je priznanje i zahvala svim učenicima koji su proteklih godina stvarali GESTA-u, ali i poticaj ostalim učenicima da se uključe i nastave graditi ovaj prekrasan projekt – rekla je ravnateljica Srednje škole Jastrebarsko Đurđica Lončarić.

O pobjednicima su odlučivali renomirani stručnjaci iz različitih područja, a dodijeljene su nagrade u devet kategorija. Treba naglasiti kako su u kategoriji sa Srednjom školom Jastrebarsko bili  programi velikih tvrtki, Nestle Adriatic-a i DM-a.

Dan kreativnosti i inovativnosti organiziran je pod visokim pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske te uz potporu Ministarstva gospodarstva, Ministarstva kulture, Ministarstva poduzetništva i obrta, Ministarstva turizma, Grada Zagreba, Gradske skupštine Grada Zagreba, Hrvatske gospodarske komore, Hrvatskog klastera konkurentnosti kreativnih i kulturnih industrija i Udruge gradova.

objavio: Ines Grubić   datum: 26. 5. 2014.