Predavanje volontera GDCK Jastrebarsko

Školski volonterski klub Volja! u goste je jučer pozvao volontere Gradskog društva Crvenog križa Jastrebarsko.

Tea Božić, Ivana Miščin i Mihaela Čeh tom su prilikom podijelile volonterska iskustva s pedesetak zainteresiranih srednjoškolaca, a inače im se pridružuje i Monika Peršin, koja volontira i u Srednjoj školi Jastrebarsko u sklopu projekta FSO Školski volonteri.  – Uvijek postoji netko kome je pomoć potrebna. Mi smo postale volonterke jer smo željele bolje iskoristiti svoje slobodno vrijeme, željele smo se osjećati korisno, a zaista nema boljeg od osjećaja kada nekoga usrećite, uljepšate mu dan – rekle  su volonterke koje su naglasile kako su upravo srednjoškolci spasili Županju u vrijeme poplava jer su, umjesto da odu na norijadu, punili vreće s pijeskom.

Gradsko društvo Crvenog križa Jastrebarsko provodi niz aktivnosti čija su okosnica upravo volonteri. – Obilježavamo sve važne datume, organiziramo ljetovanje u Selcu, humanitarne akcije, različite radionice, edukacije, tečaj pružanja prve pomoći, vježbanje za starije osobe, likovnu koloniju, sudjelujemo u Zelenoj čistki... – istaknule su naše gošće i pozvale sve zainteresirane da se uključe u volonterski rad i daju doprinos u izgrađivanju bolje zajednice.

Ubaci slikovnicu za čekaonicu

Slikovnice koje je smo skupili u školi tijekom Mjeseca hrvatske knjige jučer smo odnijeli u jaskanski Dom zdravlja i to u ručno oslikanim kutijama!

Nadamo se da će onim najmlađima vrijeme provedeno u pedijatrijskoj i čekaonici školske medicine, kao i u zubnoj ordinaciji, brže i ljepše proći uz ovu našu malu volontersku gestu!

objavio: Ines Grubić   datum: 10. 12. 2014.

« Ožujak 2024 »