Reportaža jaskanskih srednjoškolaca u HRT-ovoj emisiji „Ni da ni ne“

Učenici Srednje škole Jastrebarsko još su jednom dobili priznanje za svoj stvaralački i kreativan rad. Videouradak novinarke Marije Bobinski, snimatelja Marina Pavelića i montažera Andrije Jugovića izabran je, među radovima pristiglim iz cijele Hrvatske, za prikazivanje u emisiji „Ni da ni ne“ Programa za djecu i mlade Hrvatske televizije.

Cilj emisije je razvijati kritičko mišljenje mladih, logičko rasuđivanje i toleranciju, prepoznavanjem konkretnog problema i snimanjem reportaže koja služi kao poticaj za raspravu o širim društvenim, etičkim ili političkim temama.

Učenici su snimili reportažu koja će biti povod za raspravu treba li legalizirati marihuanu ili ne. – Trudili smo se objektivno prikazati argumente za i protiv. Imamo izjave učenika koji različito gledaju na ovu temu, kao i izjavu stručnjaka, doktora Tvrtka Pervana iz Službe za prevenciju. Odlučili smo se za ovu temu jer su bila aktualna uhićenja bolesnih ljudi koji su uzgajali indijsku konoplju zbog ulja koje im pomaže ublažiti simptome. Istaknuli smo kako bi trebalo razlikovati marihuanu kao drogu i marihuanu kao lijek – rekli su autori filma, koji će zajedno s ostalim učenicima novinarske grupe i sudjelovati u emisiji. Snimanja će se odvijati od veljače do studenog 2015.

Mladi novinari snimili su i videouradak kojim su predstavili našu školu, a koji će biti na službenoj Facebook stranici emisije.

objavio: Ines Grubić   datum: 19. 12. 2014.