Tjedan psihologije

I ove smo godine u našoj školi obilježili Tjedan psihologije.

Na plakatima su prezentirani rezultati istraživanja koje su učenici provodili u sklopu fakultativne nastave iz psihologije.

Tako smo mogli vidjeti kakvi su stavovi  učenika o ocjenjivanju plusevima i minusima, zatim koliko su učenici naše škole zaokupljeni sobom, usporedbu procjena svojih vrijednosti i vrijednosti vršnjaka te pamte li se bolje slikovno ili verbalno prezentirani pojmovi.  Pored toga, fakultativci su pripremili cijeli niz aktivnosti.

Ove je godine naglasak stavljen na psihologiju ličnosti pa je učenicima i djelatnicima škole demonstriran Barnum efekt, mogli su izmjeriti razinu ekstroverzije te razinu samoostvarenja, provjeriti koliko im je samopouzdanje i informirati se o ovome području kroz pripremljene letke.

U psihoanalitičkome kutku učenici su se mogli upoznati s temeljnim postavkama psihoanalitičkih teorija ličnosti te projektivnim tehnikama procjene ličnosti i opustiti se bojenjem mandala. Uz sve to, učenici su mogli razmisliti kao bi sebe predstavili drugima te izraditi svoj logo – magnet.

objavio: SANJA STIPANEC   datum: 23. 2. 2018.

« Ožujak 2024 »