Svečanost obilježavanja 40 godina Srednje škole Jastrebarsko

Dana 2. ožujka 2018. u Domu kulture Jastrebarsko svečano smo obilježili  40 godina Srednje škole Jastrebarsko.

Voditelji programa bili su učenici Anamarija Vojak,  Anamaria Škoc, Marko Strmac i Marko Šimunović.

Na samom početku programa ravnateljica Đurđica Lončarić pozdravila je uzvanike koji su joj se pridružili na sceni te čestitali okrugli rođendan i poželjeli puno sreće u godinama koje slijede.

Nakon kratkog obraćanja uslijedio je bogati program.

Za početak je prikazan film o povijesti škole čije u filmske zvijezde bivši i sadašnji djelatnici, a autori filma su profesori Sanja Malović i Saša Rodić te učenik Dorian Rodić. (VIDEO: Povijest SŠ Jastrebarsko)

Program je nastavljen klasičnoglazbenim programom u kojem su nastupili Goran Jurković, bivši učenik i sadašnji profesor saksofona, učenica Ana Paula Lovretin, mladi saksofonisti Glazbene škole Jastrebarsko te saksofonisti Srednje glazbene škole Pavla Markovca.

U sljedećem dijelu programa izmjenjivali su se kratki filmovi o usmjerenjima danas te dijelovi predstava bivših i sadašnjih Lidranovaca koje je mentorirala Antonija Vlahović.

Strojarsku su školu predstavili profesori Josip Bilić i Saša Rodić te učenici Vanja Miklavec, Matej Eraković i Marko Šimunović. (VIDEO: Strojari)

Izvedbom recitacije Krležinog Strica Vujca osvojio nas je nezaboravni Martin Kuhar.

Film o ekonomskoj školi stvarali su profesori Marija Kišan, Miro Zdunić i Saša Rodić te učenici 4.e razreda. (VIDEO: Ekonomisti)

Izvedbom Harmsove Rehabilitacije oduševile su nas muške glumačke snage: Antonio Agostini, Martin Jagunić, Martin Kuhar, Luka Kurtalj i Florijan Skok.

Trgovačku su školu filmom predstavili profesori Sonja Stipanović, Darija Vrdoljak i Saša Rodić te učenici Zana Pervizaj, Antonela Vinščak, Marko Strmec i Ivan Filip Pavlić. (VIDEO: Trgovci)

Ulomkom iz predstave Julija zabavili su nas Julija Puškar, Dona Grgas, Anja Kovačić, Željko Rački, Vanja Miklavec i Patrik Berdik.

Gimnaziju su TV kalendarom predočile profesorice Matija Bojić, Ana Magovac, Lovorka Radečić i Klementina Stepinac te učenici Dominik Lukić, Vito Jurmanović, Mark Krcivoj, Bruno i Željko Rački, Ivan Strahija i Lucija Severinac. (VIDEO: Gimnazija)

Za kraj ovog dijela programa vidjeli smo ulomak iz predstave Pokret(ač) u izvedbi Done Grgas, Anje Kovačić, Dore Študir, Željka Račkog, Vanje Miklavca, Noela Reškovca i Leonarda Lajnerta.

U znak zahvalnosti na dugogodišnjoj odanosti ravnateljica je za kraj podijelila nagrade najdugovječnijim djelatnicima Škole, posebno je zahvalu iskazala tajnici Branki Nevajdi i profesorici Blaženki Turkalj koje su u Školi od samih početaka.

Vrhunsku izvedbu pokazala je i mlada pjevačka nada, također naša učenica, Stela Rade koja je svečani program otvorila pjesmom Josipe Lisac O jednoj mladosti, a zatvorila ga pjesmom Tine Turner Proud Mary.

Za koordinaciju cjelokupne svečanosti najzaslužnija je profesorica Antonija Vlahović.

Nakon dvosatnog programa uzvanici su pozvani na prigodni domjenak i druženje u prostoru Škole.

objavio: SANJA STIPANEC   datum: 6. 3. 2018.