Obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti

Mjesec borbe protiv ovisnosti, koji se svake godine obilježava u razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca,  i ove godine je obilježen u našoj školi.

Svake godine u navedenom razdoblju provode se razna predavanja s ciljem osvješćivanja učenika  o negativnim posljedicama raznih ovisnosti, promoviranja zdravog načina života s ciljem razvijanja osobnog stava učenika kako bi izrasli u odlučne mlade osobe koje će znati raspoznati odgovorno od neodgovornog ponašanja.

Ove godine učenici prvih razreda imali su zadatak izraditi edukacijske plakate i na satima razrednika prezentirati neku od odabranih tema prevencije ovisnosti. Učenici su zajedno raspravljali kako mogu ispuniti svoje slobodno vrijeme kroz kreativan rad stavljajući naglasak na bavljenje sportom i izražavanje svoje osobnosti. Njihovi radovi izvješeni su u holu škole da budu dostupni svim ostalim učenicima.

Za učenike četvrtih razreda gimnazije na satu biologije održano je zanimljivo predavanje o ovisnostima koje je održala Andrea Silvija Hotujac,  prof. psihologije. U sklopu predavanja održana je  kratka debata o prednostima i lošim stranama  modernih ovisnosti. Nakon iznošenja stavova i žustre rasprave donesen je zaključak  da su obje grupe  prezentirale dobre argumente, odlučeno je da nema pobjednika već da su obje grupe podjednako dobre.

objavio: Ivor Bošnjak   datum: 10. 12. 2018.

« Ožujak 2024 »