Badmintonska ekipa četvrti put na završnici Državnog prvenstva

Na završnici Državnog prvenstva srednjih škola, koje je od 30. travnja do 2. svibnja održano u Poreču, Srednju školu Jastrebarsko je predstavljala muška badmintonska ekipa koja se četvrti put zaredom plasirala na završno natjecanje. Florijan Skok, Dominik Všetečka, Zvonimir Stunja i Borna Popović osvojili su 5. mjesto tijesno izgubivši od Dubrovnika i Osijeka rezultatom 3: 2.

Ukupno je sudjelovalo oko 840 učenika koji su se natjecali u devet sportova. Nastup su izborile škole čije su ekipe pobijedile na županijskim, a zatim i poluzavršnim natjecanjima, tako da je u svakom sportu sudjelovalo šest najboljih škola u Hrvatskoj. – S obzirom da su nam konkurencija bile škole za koje nastupaju učenici sa svjetskih te europskih i državnih rang lista, zadovoljni smo rezultatom. Uspjeh je još veći jer u gradu nemamo klub te su učenici isključivo trenirali u školskim društvima osnovne i srednje škole – istaknuo je voditelj ekipe Saša Rodić dodajući - Vrhunski školski sport na neki je način preslika sporta u gradu tako da moramo biti zadovoljni samim plasmanom na završno natjecanje, pogotovo 4. godinu zaredom. U gotovo svim ostalim sportovima smo svjetlosnim godinama daleko od mogućnosti plasmana na završnicu državnog prvenstva, a kamoli od osvajanja medalje. Ova generacija iznimno talentiranih učenika i sportaša upravo je to i postigla te ne vidim u bliskoj budućnosti generaciju koja bi mogla ponoviti njihov uspjeh ni u jednom sportu – zaključio je Rodić.

Konačan poredak

Prvo mjesto: 1. gimnazija, Zagreb

Drugo mjesto: Gimnazija „Fran Galović“, Koprivnica

Treće mjesto: Pomorsko-tehnička škola Dubrovnik, Dubrovnik

Četvrto mjesto: III. gimnazija Osijek, Osijek

Peto mjesto: Srednja škola Jastrebarsko, Jastrebarsko

Šesto mjesto: Salezijanska klasična gimnazija, Rijeka

objavio: Ines Grubić   datum: 9. 5. 2014.