Osma po redu GESTA

GESTA je ove godine bila u znaku broja osam – u spektaklu u kojem je sudjelovalo osam razreda, o pobjedi jednog od njih odlučivalo je osam članova žirija, a GESTA je održana, pogađate, osmi put zaredom.

U poslijepodnevnim satima u Domu kulture Jastrebarsko, poznatijem kao kinodvorana, 5. ožujka započeo je trosatni program ispunjen glumom, pjesmom, plesom. Popratili su ga svi željni kreativnosti, stvaralaštva i umjetničke slobode, a ovog su puta predstave progovarale o glazbi, ljubavi i granicama.

Pod budnim okom žirija redala su se predstave, jedna za drugom, a publika se smijala, oduševljavala, uživala u svakoj imitaciji, improvizaciji, svakom pokretu, zvuku…i silan trud naših srednjoškolaca nagrađivala gromoglasnim pljeskom.

Na kraju večeri došao je red na najteži dio – odluku o najboljima.

Žiri u sastavu: Marija Bobinski, Florijan Skok, Adela Mesić, Tin Lemac, Ksenija Erker, Livija Reškovac, Antonija Stanišić, Milko Kiš nije imao nimalo lagan zadatak. Nakon polusatnog vijećanja donesena je odluka o pobjednicima.

Gestića u kategoriji „najbolji glumac“ podijelili su Lovro Gustetić i Maja Marija Šegudović.

Najboljom je plesačicom proglašena Dorotea Jerečić, a najbolje pjevačice, prema odluci žirija, bile su Dora Šimunec i Leona Jerčinović.

Leona se okitila i titulom multitalenta jer je pokazala da, osim što je odlična plesačica, besprijekorno pjeva i glumi.

Gestić u kategoriji „najbolji glazbenik“ pripao je učeniku Vanji Miklavcu.

Najboljom glumačkom skupinom pokazali su se učenici 3.g2 razreda.

Najbolji scenarij osmislili su učenici 2.g1 razreda, a najbolju kostimografiju pokazao je 4.g1 razred.

Pobjednici večeri zasluženo su bili učenici 3.g1 razreda s predstavom Vitoria del amor koji su sve prisutne nasmijali hrvatskom inačicom nekad omiljenih meksičkih sapunica i odnijeli pobjedu u kategoriji „najbolja predstava“.

objavio: SANJA STIPANEC   datum: 7. 3. 2018.