Gimnazijalci održali terensku nastavu u Ljubljani

Maturanti i učenici koji pohađaju izbornu biologiju 12. listopada 2018. godine realizirali su jednodnevnu terensku nastavu u Ljubljani. Posjetili su "Hižu eksperimentov", razgledali znamenitosti Ljubljane, te na kraju obišli Postojnsku jamu.

Terensku nastavu organizirala je prof. biologije Klementina Stepinac, uz pratnju Ane Magovac, prof. kemije te Lovorke Radečić, prof. matematike. Inače, "Hiža eksperimentov" slovenski je centar znanosti u kojem su znanstveni eksperimenti iz kemije, fizike i biologije prikazani na zabavan način.

U "Hiži eksperimentov"učenici su se zabavljali kroz znanost te aktivno sudjelovali u 60 eksperimenata smještenih u tri prostorije.

Nakon zabavnih eksperimenata uslijedio je kratak obilazak najznačajnijih kulturno-povijesnih znamenitosti Ljubljane, uz pauzu za ručak te slobodno vrijeme.

U poslijepodnevnim satima uputili su se do jednog od najvećih krških prirodnih spomenika svijeta, Postojnske jame. Ova veličanstvena jama duga je 22km i sastoji se od mnogo galerija, dvorana i kamenih skulptura. Učenici su posebno oduševljeni vožnjom vlakom kroz jamu.

Nakon povratka u Jastrebarsko u večernjim satima, dojmovi učenika bili su pozitivni te se mogu sažeti u jednu od izjava: "Vjerujte, bez obzira na dob, razred i usmjerenje, naša preporuka je da odete u Ljubljanu i posjetite "Hižu ekspreimentov" i Postojnu jer nećete požaliti".

objavio: Ivor Bošnjak   datum: 30. 10. 2018.