Županijska razina Smotre LiDraNo u našoj školi

Naša škola jučer je bila domaćin županijske razine Smotre LiDraNo za srednje škole. Članovi stručnih povjerenstava za dramsko, literarno i novinarsko stvaralaštvo bili su u školi, a učenici i mentori virtualno su se uključili u okrugle stolove.  Literarni rad naše Lorene Ivančić iz 4.g1 predložen je za državnu razinu Smotre! Literarni rad Tina Fresla je pohvaljen, kao i novinarski rad Jelene Bobinski.

Svi predloženi autori za državnu razinu Smotre i njihovi mentori:

Literarno stvaralaštvo

Članovi Povjerenstva: Darija Žilić, književnica; Jadranko Bitenc, književnik; Matea Malec, prof.

Predloženi učenici:

Paulina Šuštić, mentorica Melita Jakopović, prof. Gimnazija Velika Gorica

Lorena Ivančić, mentorica Barbara Baždarić, prof. Srednja škola Jastrebarsko

Karlo Kunjas, mentorica Mirna Franc, prof. Srednja škola ban Josip Jelačić, Zaprešić

Novinarsko stvaralaštvo

Članovi Povjerenstva: Sanja Prijatelj, novinarka; Želimir Štefanović, novinar; Dubravka Bešan, prof.

Predloženi autori samostalnih novinarskih radova:

Ana Šantek, mentorica Ivančica Kovačić, prof. Ekonomska škola Velika Gorica

Marta Crnogaća, mentorica Gordana Vlašić, prof. Gimnazija Velika Gorica

Predloženi digitalni školski listovi:

Ban – SŠ ban Josip Jelačić

Koraci – SŠ Vrbovec

Povjerenstvo za radijsku emisiju: Diana Koller, novinarka; Edi Kirschenheuter, novinar; Barbara Baždarić, prof.

Predložene autorice:

Ines Belošević, Lara Havoić, mentorica Dijana Miklin, prof.  Srednja škola Vrbovec

Dramsko stvaralaštvo

Članovi Povjerenstva: Ivan Đuričić, glumac, izbornik; Katarina Kolega, dramska pedagoginja;  Dubravko Sidor, glumac; Antonija Vlahović, prof.

Predložene izvedbe:

Bruno Vrščak (W. Munt: Čekaj malo, monolog), mentorica Marina Žilavec, prof. Srednja škola Dragutina Stražimira, Sveti Ivan Zelina

Anika Debeljak (C. Ahern: Savršeni, monolog), mentorica Gordana Vlašić, prof. Gimnazija Velika Gorica

objavio: Ines Grubić   datum: 17. 3. 2022.