Potpisan ugovor u suradnji

Ukupno 50 učenika i studenata školovat će se uz stipendije Grada Jastrebarskog, a njih 24, polaznike novog smjera tehničara za logistiku i špediciju, stipendirat će tvrtka Kaufland.

Na svečanoj dodjeli uručeni su im tako ugovori o stipendiranju koji za učenike iznose po 600, a za studente 1000 kuna mjesečno.

Gradonačelnik Zvonimir Novosel istaknuo je ovom prilikom kako se bliži kraju iznimno značajna godina u kojoj je obrazovanje u Jastrebarskom podignuto na višu razinu. Čestitao je svim dobitnicima gradskih stipendija, ali i onima koji su se odvažili postati prvom generacijom jaskanskih logističara. „Nakon što je projekt Sa STEMom raSTEMo, kao dio nastavnog kurikuluma obišao Hrvatsku, odobren nam je i novi program obrazovanja u Srednjoj školi Jastrebarsko koji smo realizirali u suradnji s tvrtkom Kaufland. Cilj nam je stvoriti sredinu u kojoj će mladi stjecati znanja potrebna na tržištu rada, a upravo to ovim projektom postižemo“, istaknuo je. Gradonačelnik je dodao i kako Grad Jastrebarsko svake godine stipendira po dvoje studenata iz Vukovara, pokazujući i na taj način kako je znanje najbolja poveznica među mladima.

Ravnateljica Srednje škole Jastrebarsko Sonja Stipanović dodala je kako je nakon dužeg vremena Školu u ljetnom roku upisalo svih planiranih 120 učenika u pet razrednih odjela. „Zadovoljni smo što mladi u Jastrebarskom vide perspektivu za obrazovanje i rad u svome gradu. Novi program zasigurno je povećao interes za našu školu i otvorio nam nove mogućnosti“, istaknula je i dodala: "Novo  zanimanje u Srednjoj školi Jastrebarsko, tehničar za logistiku i špediciju, veliki je iskorak prema novom konceptu kreiranja upisne politike škole i usklađivanja s potrebama tržišta rada u lokalnoj zajednici. Upravo u toj suradnji tvrtke Kaufland, Sveučilišta Sjever, Grada Jastrebarskog i Srednje škole Jastrebarsko. MZO je prepoznalo važnost i potrebu za školovanjem prve generacije tehničara za logistiku i špediciju u našoj školi! Hvala našim partnerima u ovom jedinstvenom projektu! Hvala roditeljima koji su nam iskazali povjerenje odabirom naše škole! Našim učenicima ostaje da vrijedno uče i rade i da dokažu da se ovo ulaganje u njihovu budućnost isplati! Svako ulaganje u obrazovanje dugoročno donosi korist pojedncu i zajednici! Drago mi je da je Srednja škola Jastrebarsko dio ove pozitivne priče!"

Riječ je o zanimanju za koje već postoji potreba na tržištu rada, osobito lokalnom, pa govorimo o potpuno novom konceptu obrazovanja koji je nastao u sinergiji obrazovanja i gospodarstva. „Kaufland Hrvatska već godinama odlično surađuje s Gradom Jastrebarsko. Posebno smo ponosni na to što je sada pokrenut novi obrazovni program kojim učenicima, našim mladim nadama, želimo pružiti više mogućnosti za školovanje i kasnije zapošljavanje.  Učenici će, osim stipendija, obaviti i stručnu praksu kao pripremu za početak njihova radnog dijela života. Veselimo se sličnim budućim projektima u budućnosti“, naglasio je član Uprave za Prodaju i Logistiku u Kauflandu Martin Marić.

Ukoliko se pokaže dovoljan interes za ovim zanimanjem, Sveučilište Sjever, kao inicijator ideje, spremno je razmotriti i dodatne mogućnosti prilagodbe nastave učenicima.

„Koncept koji smo razvili u Jastrebarskom jedinstven je jer je u potpunosti povezan s gospodarstvom, ali i obrazovanjem, budući da se učenicima  pruža mogućnost daljnjeg studiranja i usavršavanja na našem Odjelu logistike i održive mobilnosti Sveučilišta Sjever u Sveučilišnom centru u Koprivnici gdje se nastava održava, a u budućnosti možda i u Jastrebarskom“, pojašnjava prof.dr.sc. Krešimir Buntak. Perspektiva je da upravo Jastrebarsko postane prvi logistički grad u Hrvatskoj, a ovo je prvi korak k tom cilju.

Grad Jastrebarsko, Srednja škola Jastrebarsko i Kaufland Hrvatska potpisali su ovom prilikom i Sporazum o suradnji kojim je Grad Jastrebarsko za učenike – logističare osigurao besplatne udžbenike i tablete, dok će tvrtka Kaufland stipendirati cijelu jednu generaciju logističara do kraja njihova srednjoškolskog obrazovanja i osigurati im praksu.

Prisutne učenike, studente, njihove roditelje i nastavnike, kao i predstavnike Grada Jastrebarskog, u blagdansko su raspoloženje glazbom uveli mladi tamburaši, članovi tamburaškog sastava Srednje škole Jastrebarsko.

objavio: Saša Rodić   datum: 9. 12. 2022.