Provedba istraživanja u našoj školi

Naša škola sudjelovala je od 9. do 20. siječnja u provedbi istraživanja u sklopu projekta "Frontline Politeia - Take prevention science training to the substance use and crime prevention frontline". Sudjelovali su učenici svih osnovnih i srednjih škola grada Samobora i  Jastrebarskog.

Svrha ovog hvalevrijednog projekta bila je istražiti rizične i zaštitne čimbenike u različitim okruženjima iz perspektive mladih kao i rizična ponašanja mladih s ciljem izrade Akcijskih planova vijeća za prevenciju grada Samobora i Jastrebarskog, putem online upitnika.

Projekt koji nastoji doprinijeti kvalitetnijoj brizi za mlade te čiji se rezultati planiraju iskoristiti za dobrobit mladih tako da će se na temelju njih osmišljavati aktivnosti koje bi mogle pomoći u njihovom pozitivnom razvoju može biti iznimno bitan i koristan kao za našu, tako i za ostale škole koje su sudjelovale u njemu.

Ovo istraživanje podupiru Ministarstvo znanosti i obrazovanja te Agencija za odgoj i obrazovanje, a voditeljica istraživačkog projekta za Hrvatsku prof.dr.sc. Martina Ferić s Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta.

objavio: Ivor Bošnjak   datum: 27. 1. 2023.