Završio FRIENDS program

U petak, 5. svibnja, provedene su posljednje dvije radionice preventivnog programa FRIENDS Resilience koji je prepoznat od Svjetske zdravstvene organizacije kao najbolja praksa u promociji mentalnog zdravlja od najranije do odrasle dobi. Program su provodili stručnjaci Udruge za logopedsku i psihološku podršku Ježeva kućica, a u njemu su sudjelovali učenici svih drugih i trećih razreda naše škole.

Kroz 12 sati radionica učenici su obradili teme razumijevanja emocija, posebno regulaciju neugodnih emocija; relaksaciju i opuštanje u stresnim prilikama; uvježbavanje pozitivnijeg načina razmišljanja; vještine rješavanja problema i suočavanja s izazovima; uključivanje u zajednicu; povezanost sa zajednicom i unošenje pozitivnih promjena u zajednicu.

"Lakše loše misli pretvorim u dobre. Više sam pozitivna.", Ujedinili smo se, svi slušali svoje probleme pa se bolje razumijemo, naučili smo se suočavati sa svojim problemima, mijenjati crvene misli u zelene, imati vjere u sebe, ne odustajati i opustiti se." - neki su od komentara učenika koji su sudjelovali u programu.

Naučenih vještina učenici će se moći prisjetiti i kroz e-priručnik koji im je osiguran u sklopu programa.

objavio: Ivor Bošnjak   datum: 9. 5. 2023.