Završna svečanost za zadnji dan nastave

Kao i svake godine, na zadnji dan nastave održana je završna svečanost uz prigodni program na kojem su učenici pokazali svoje talente, a najuspješniji dobili nagrade za svoja postignuća.

Došli smo i do kraja nastavne godine 2022./2023. te smo se od nje dostojno oprostili završnom svečanosti. Školski bend ponovo je oduševio sve prisutne svojim izvedbama poznatih pjesama dok je Tena Fresl pročitala svoju autorsku pjesmu te pokazala da je veliki pjesnički talent.

Ravnateljica je čestitala svim nagrađenim učenicima i mentorima za iznimne uspjehe u znanju, sportu, prosocijalnom i humanitarnom radu u ovoj školskoj godini.

Nagrade za uspjeh na državnim natjecanjima dobili su Adian Zentner (logika) i njegov mentor prof. Borna Tadić, Jelena Bobinski (Lidrano) i njena mentorica prof. Antonija Vlahović, Antonio Gomerčić (Worldskills) i mentor prof. Josip Bilić, Sara Studen i njena mentorica prof. Vanja Novosel te naše srebrne plesačice (Tara Terihaj, Helena Ljubetić, Jelena Bobinski,  Marta Miletić ,Renee Horvat, Lorena Perjević) sa državnog natjecanja u plesu sa mentoricom prof. Željkom Kovačić. Tu ćemo posebno istaknuti Saru Studen koje se plasirala na međunarodno natjecanje mladih fizičara u kolovozu ove godine u Pakistanu te osvojila prvo mjesto na natjecanju "Znanstvenik u meni" održanom u Osijeku ove godine.

Naša škola sudjelovala je u raznim humanitarnim akcijama ove godine od kojih možemo spomenuti akciju za djecu Sirije u suradnji sa Lions klubom Kontesa Nera, pjesma "Reci nasilju the end" kojom smo podizali svijest o nenasilju u školama te Kolajna ljubavi - projekt "Kumstvo" kojim je naša škola 10 godina pomagala u školovanju Cecilije Lutumo iz Tanzanije koja je ove godine uspješno diplomirala te nas sve učinila ponosnim.

Na kraju svog obraćanja ravnateljica je poželjela da u našoj školi uvijek vlada zdrav duh koji nam otvara nove prozore i vrata u svijet u kojem živimo, učimo i radimo!

objavio: Ivor Bošnjak   datum: 21. 6. 2023.