Prvo mjesto i plasman na DP u futsalu

Naše učenice su osvojile prvo mjesto na Županijskom natjecanju u futsalu i time se prvi puta u povijesti naše škole plasirale na Državno prvenstvo srednjih škola.

Naša škola je 2.2. organizirala Županijsko natjecanje u futsalu na kojem je nastupilo 8 škola sa 76 natjecateljica. Natjecanje je zbog velikog broja ekipa organizirano u našoj dvorani i u dvorani osnovne škole Ljubo Babić.

Ekipa SŠJ je igrala u grupi sa školama iz Dugog Sela, Vrbovca i Ivanić Grada, te se kao prva u skupini plasirala u finale gdje je pobijedila Ekonomsku školu Velika Gorica. Regularni dio finalne utakmice je završio 0:0 nakon čega su se izvodili kazneni udarci sa linije 6 metara. Za našu školu su redom šutirale Leona Jemić i Ivana Plašć, dok je Ana Grdiša obranila oba udarca ekipe iz Gorice i time su se učenice plasirale na Državno prvenstvo koje se održava u Poreču 15.-17.5.

Najkorisniji igrač naše ekipe i cijelog turnira je Ana Grdiša, najbolji strijelac naše ekipe je Marija Žalac.

Srednju školu Jastrebarsko su predstavljale: Ana Grdiša, Marija Žalac, Ivana Plašć, Matea Grgas, Mia Jalšovec, Laura Bošnjak, Ira Kupina, Dalia Belan, Bruna Fabijanić, Mirta Fabijanić i Leona Jemić. Voditelj ekipe je Saša Rodić.

U provođenju natjecanja su pomogli naši učenici Eva, Dora, Boneta, David, Lovro, Leonard i Borna, dok su utakmice sudili suci NS Jastrebarsko.

Rezultati:

1. kolo - SŠ Jastrebarsko 6:4 SŠ Dugo Selo

2. kolo - SŠ Vrbovec 1:4 SŠ Jastrebarsko

3. kolo - SŠ Ivanić Grad 2:3 SŠ Jastrebarsko

FINALE: SŠ Jastrebarsko 0:0 (2:0) Ekonomska škola V. Gorica

objavio: Saša Rodić   datum: 5. 2. 2024.