Brojne aktivnosti povodom obilježavanja Tjedna novca

Zaštiti svoj novac, osiguraj svoju budućnost tema je ovogodišnjeg Svjetskog i Europskog tjedna novca povodom kojeg su naši ekonomisti pripremili niz edukativnih i zanimljivih aktivnosti.

Učenice 4.e pripremile su videoprezentaciju Ne budi mula(c) u kojoj su pojasnile ključne pojmove potrebne za razvijanje dobrih financijskih navika i kvalitetnog planiranja budućnosti. Rad je nastao pod mentorstvom nastavnice Marije Kišan Pintur i uz pomoć nastavnika Davida Gustetića, a možete ga pogledati ovdje.

Učenice 4.e proučile su i plan štednje te su izradile plakat koji prikazuje pravilno raspolaganje novcem i kako se dugoročno može kumulirati novac ako se redovito izdvajaju manje svote.

Naša škola ovim je povodom ugostila bivšu učenicu, predstavnicu zagrebačkog Ekonomskog fakulteta dr.sc. Zrinku Lovretin Golubić, koja je učenicima svih strukovnih programa održala predavanje Vrijednosni papiri na financijskom tržištu.

Učenici su tako imali priliku saznati više o tržištu kapitala te o dionicama i obveznicama, najpoznatijim vrijednosnim papirima.
Različite aktivnosti koje se ovaj tjedan događaju u školi doprinose unapređenju financijske pismenosti i uče nas kompetencijama koje su svima nužne u svakodnevnom životu.

objavio: Ines Grubić   datum: 19. 3. 2024.