Dobrodošla Cecilia!

Našu je školu jučer posjetila Cecilia Lutumo iz Tanzanije, s kojom smo povezani još od 2013. godine kroz projekt Kumstvo humanitarne udruge Kolajna ljubavi. Cecilia je tada, na poticaj nastavnica Sandre Brkljačić i Kristijane Banić, postala naše kumče za koju smo prikupljali novčanu potporu za školovanje.

Dugoočekivani susret s tadašnjom štićenicom sirotišta sv. Ante, a danas obrazovanom mladom ženom, koja je diplomirala na pedagoškom fakultetu, bio je pun emocija!

Niste promijenili život samo meni, već i mojoj obitelji. Uskoro ću dobiti posao u školi koji će omogućiti normalan život svima nama, istaknula je Cecilia koja nas je sve podsjetila koliko je svijet različit i koliko je nekad samo malo solidarnosti i volje potrebno da nekome pomognete.

O uvjetima života u nekim od najsiromašnijih dijelova Afrike, trenutnoj situaciji u sirotištu te važnosti volonterskog rada, pričala je Ivana Marasović, osnivačica udruge Kolajna ljubavi, koja je pozvala učenike da volontiraju i u Hrvatskoj i svijetu.

Ravnateljica Sonja Stipanović naglasila je kako će škola sigurno nastaviti ovu tradiciju i pomoći pri školovanju novoj djevojčici.

Školski volonteri upoznali su Ceciliju s našom školom, a ugodnom druženju kasnije su se pridružili i nekadašnji učenici škole, pokretači ove inspirativne priče!

objavio: Ines Grubić   datum: 23. 4. 2024.