Mjesec hrvatske knjige otvorio pisac David Kelečić

Povodom otvaranja Mjeseca hrvatske knjige, višestruko nagrađivani SF pisac David Kelečić je održao predavanje u našoj školi, gdje je i započela njegova karijera kada je profesorici Barbari Baždarić predao rad za Božićni natječaj.

Nakon izuzetno pozitivne reakcije profesorice i kolega na njegovu nekonvencionalnu božićnu priču, David je odlučio razvijati talent. Naglasak predavanja je bio na savjetovanju mladih nada kako uspjeti u svijetu umjetnosti i publicistike, a uz to je i predstavio nekoliko knjiga u kojima su izašle njegove priče.

Manje konzumirajte sadržaj, a više ga stvarajte - bio je jedan od savjeta kojim je pokušao inspirirati učenike da posvete vrijeme svojim hobijima. Također, naglasio je da je bitno naći ljude koji su dobri u području kojim se bavimo i naučiti prihvatiti konstruktivnu kritiku. Na pitanje koliko dugo je tražio svoj stil, rekao je da se stil mijenja kroz život.

Ljudi sazrijevaju, uviđaju stvari koje prije nisu mogli vidjeti i nauče u naizgled jednostavnu priču ubaciti dublji smisao – istaknuo je.

Za vrijeme školovanja, David je većinu vremena provodio u knjižnicama (između ostalih, i našoj, školskoj) čitajući SF. Tako je otkrio Georgea R. R. Martina, koji je napisao i "Igru prijestolja", koja je danas izrazito poznata. Čitajući tog velikog autora, odlučio je analizirati njegove rečenice i postati čak bolji autor od njega. Dakle, bavite li se nekim hobijem, pokušajte da vam idoli postanu mjerilo uspjeha.

Vijest napisao: Luka Kurtalj, 4.g1

Fotografije: Lorena Sokolović, 3.g1

objavio: Željka Širanović   datum: 21. 11. 2013.