Popis predloženih za Državnu smotru LiDraNo 2016.

Jučer smo bili domaćini Županijske smotre LiDraNo 2016. Ugostili smo učenike i mentore osam škola, a uz pohvale za odličnu organizaciju i ugodno druženje, iznimno smo ponosni što su radovi naših učenika predloženi za Državnu smotru.

Povjerenstvo za dramsko stvaralaštvo je od pojedinačnih scenskih nastupa za Državnu smotru predložilo Frana Hercoga, učenika 4. razreda Srednje škole Ban Josip Jelačić iz Zaprešića s pjesmom Tina Ujevića Zapis na pragu. Mentorica je Zdravka Kramarić.

Od skupnih scenskih nastupa predložen je Pokret(ač) Srednje škole Jastrebarsko i Škrtac u izvedbi učenika Srednje škole Dragutina Stražimira iz Svetog Ivana Zeline.  Naši učenici iz drugog, trećeg i četvrtog razreda koji su sudjelovali u pripremi i izvedbi predstave su Marija Bobinski, Maja Sadiković, Dona Grgas, Leonard Lajnert, Anja Kovačić, Željko Rački, Noel Reškovac, Ivan Strahija, Ivan Šimunec i Dora Študir. Mentorica je Antonija Vlahović.
Ana Besak, Laura Nemčić, Monika Grošinić, Lavinia Latin, Jelena Čosić, Mihaela Klasić, Anita Rotim, Marko Bašić, Mihaela Hadrović i Mateo Kučar, učenici su trećeg razreda Srednje škole Dragutina Stražimira koji su s mentoricom Ljiljanom Đerek pripremili Molierovo djelo.

Povjerenstvo za literarno stvaralaštvo  predložilo je literarni rad Nijemi svjedok Leona Savića, učenika 4. razreda Ekonomske škole Velika Gorica za Državnu smotru (mentorica Sanja Primorac). Predložen je i Zarobljen u zemlji snova Filipa Matošina, učenika prvog razreda Ekonomsko trgovačka i ugostiteljske škole iz Samobora (mentor Matija Hrkać) te U potrazi za Feniksom Davorke Ćuk, učenice drugog razreda Srednje škole Jastrebarsko (mentorica Antonija Vlahović).

Povjerenstvo za novinarsko stvaralaštvo od samostalnih novinarskih radova predložilo je intervju učenice drugog razreda Srednje škole Ban Josip Jelačić Lare Fiolić Kreativnost, timski rad i sloboda razmišljanja (mentorica Željka Winkler) te kritiku učenice trećeg razreda Gimnazije Velika Gorica Eme Muže The Rocky horror picture show (mentor Igor Subotić).
Predložena su dva tiskana školska lista Ban 11 Srednje škole Ban Josip Jelačić (urednica Ema Štoos, mentorica Željka Winkler) i Ambidekster Srednje škole Jastrebarsko (urednica Marija Bobinski, mentorica Ines Grubić). Predložen je i digitalni školski list Etušćak Ekonomske, trgovačke i ugostiteljske škole (urednica Karla Šimag, mentorica Dubravka Purić).

Povjerenstvo za radijsko stvaralaštvo predložilo je radijske emisije ZULU-TANGO-SIERA 040 Zrakoplovne tehničke škole Rudolfa Perešina čiji su urednici učenici drugog razreda Ana Marija Antić i Lovro Nikola Pračinec (mentorica Nina Selman-Hrvatić). Predložen je i KAMELEON SŠ Ban Josip Jelačić koji su predstavili Fran Hercog i Marijana Gubo, učenici četvrtog razreda (mentor Miroslav Miljković).

Ravnateljica Đurđica Lončarić je na kraju ugodnog druženja zahvalila članovima povjerenstava, svim gostima, a posebno je pohvalila učenike i djelatnike Srednje škole Jastrebarsko koji su sudjelovali u organizaciji Smotre.

objavio: Ines Grubić   datum: 4. 3. 2016.