Edukativni kamp na Sljemenu

U Domu Crvenog križa na Sljemenu od petka 19. 1. do nedjelje 21. 1. 2018. g. održan je 1. edukativni kamp za sve učenike volontere Malih interventnih timova u sklopu projekta Razvoj školskog volontiranja uspostavom mreže volonterskih klubova Crvenog križa.

Na kampu je prisustvovalo 65 učenika volontera iz Vrbovca, Samobora, Dugog Sela, Velike Gorice, Zaprešića, Svetog Ivana Zeline i Jastrebarskog.

Iz naše škole je sudjelovalo 6 volontera - Tena Jagodić, Antonija Sakoman, Josip Špoljar Barundić, Iva Radečić, Magdalena Stipković i Karlo Krajačić u pratnji profesorice Klementine Stepinac.

Tijekom boravka u kampu održano je 10 sati edukacije u obliku vježbi i predavanja iz sljedećih sadržaja - Služba traženja i psihosocijalne podrške, Prva pomoć i podizanje šatorskog naselja. Bili smo podijeljeni u tri grupe po 20-ak volontera tako da su svi mogli sudjelovati i isprobati sve vježbe. Upoznali smo druge učenike volontere i s njima izmijenili dojmove u projektu. Osim učenja bilo je i slobodnog vremena za šetnju Sljemenom po snijegu, opuštanje uz rukometnu utakmicu, druženje i fotografiranje predivnog krajolika. Puni dojmova, spremni smo naučeno znanje u kampu prenijeti dalje svojim kolegama i veselimo se susretima koji nas čekaju u budućnosti.

Projekt je financirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i sufinancirao Ured za udruge Vlade RH - Zajedno do EU.

Više fotografija možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: SANJA STIPANEC   datum: 24. 1. 2018.