Održana Božićna priredba

I ove godine na zadnji dan prvog polugodišta 21.12. održana je Božićna priredba u predvorju škole na kojoj su nastupali učenici. Vrlo zanimljiv program sa puno pjevanja, plesanja i sviranja prošao je u ugodnoj blagdanskoj atmosferi.

Ove godine program priredbe vodili su Katja Bakšić te Ivan Neumann koji su svoj posao odradili bez greške.

Na  početku je školski zbor pod dirigentskom palicom prof. glazbenog Katarine Rončević odpjevao poznatu božićnu pjesmu Tiha noć koja ove godine obilježava 200. obljetnicu svog postojanja.

Nakon njih na red su došli učenici 4g2 (Dragutin Roić, Katja Bakšić, Tena Jagodić, Ivan Neumann i Antonio Celinšćak) koji su nam predstavili prigodni grupni recital.

Glazbenu točku Pahaelbelov Canon u d-duru na violini izvela je Ana Paula Lovretin što je izmamilo veliki pljesak publike.

Jaskanske balerine, učenice naše škole Karla Fabijanić, Tihana Ljubislavljević, Leonarda Šubar, Marija Matijević i Mirta Mesić izvele su zanimljivu plesnu točku Bolero Lea Delibesa. Koreografiju potpisuje Svetlana Lukić.

Nakon što nam je školski zbor zaželio mir i veselje, učenik Leon Vlašić oduševio je prisutne svojim umijećem sviranja gajdi, što se ne viđa često. Svaka čast.

Marta Biličić izrecitirala nam je Pahuljice, a nakon nje obratila nam se ravnateljica koja je izrazila oduševljenje lijepo ukrašenom školom, te svima poželila sretan Božić i Novu godinu.

Na kraju na saksofonu oduševio nas je učenik Dragutin Roić.

Moramo pohvaliti i učenike koji su na improviziranim šandovima imali razne igre i tombole sa prigodnim nagradama.

I evo, prošlo nam je još jedno polugodište, a u slijedećem želimo svima sretan Božić i još uspješniju Novu godinu.

objavio: Ivor Bošnjak   datum: 21. 12. 2018.