Na GESTA-i smo pokazali ono najbolje od sebe!

Sve ono što prethodi nastupu, pozadina naše točke, jako nam je važan dio GESTA-e. Mi nismo samo ono što je na pozornici, to nije jedino što se događa.

Tjedni koje smo proveli pripremajući se, ovi zadnji dani u strci, to je čar i prava vrijednost projekta jer donosi zajedništvo i suradnju koja se inače ne ostvaruje tako lako – rekao je Leon Bastašić, jedan od učenika 4.g2 razreda koji su pobijedili na ovogodišnjoj, četvrtoj po redu, GESTA-i, dodajući –  Jedan cilj i želja nekolicine ljudi da pokažu najbolje od sebe je ono što se treba cijeniti. –

A da se rad i trud jaskanskih srednjoškolaca itekako cijeni te da je prepoznat kao jedinstven i kreativan, potvrdila je sinoć mnogobrojna publika koja je više od četiri sata uživala u nastupima u kino dvorani. – Bogatstvo talenata, kreativnosti, ideja te stvaralaštva koje su nam pokazali naši učenici razlozi su zbog kojih se ovaj projekt mora nastaviti – istaknula je Đurđica Lončarić, ravnateljica Srednje škole Jastrebarsko, koja je zahvalila svima koji su na bilo koji način podržali GESTA-u. Posebnu zahvalu učenici su uputili prof. Barbari Baždarić, nositeljici projekta.

Uz pobjednike GESTA-e, momke iz 4.g2 koji su na scenu dopremili čak sedam hladnjaka te veliko platno za teatar sjena, ocjenjivački sud dodijelio je i Gestiće, koje je napravila Adela Mesić. Multitalent je Antonio Agostini koji glumi, svira violinu i beatbox-a! Martin Kuhar osvojio je Gestića za najboljeg glumca, Jelena Tomić za najbolju plesačicu, Josipa Cestarić je proglašena najboljom pjevačicom, a 2.g1 razred dobio je Gestića za kostimografiju.

Ovogodišnju GESTA-u obilježili su i sjajni voditelji, Ira Ribarić i Martin Kuhar, kao i brojni nastupi između predstava, od glazbenih nastupa Julije Puškar, školskog benda KRUH, Antonija Agostinija na violini i Andrije Bana na klaviru do plesne točke jazz dance skupine L'inferno i antidrame Forijana Skoka i Filipa Lukića.

Više fotografija potražite u foto-galeriji.

objavio: Ines Grubić   datum: 11. 3. 2014.