Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa

GDCK Jastrebarsko održalo je 9.3.2019. u OŠ "Vladimir Nazor" u Pisarovini Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa Jastrebarsko. Prisustvovalo je 5 ekipa podmlatka s područja grada Jastrebarsko, općina Pisarovina, Krašić i Žumberak i 3 ekipe mladih naše škole.

Natjecanje je svečano otvorio načelnik općine Pisarovina, Tomo Kovačić, koji je svim natjecateljima poželio puno sreće. Ekipe su se natjecale na ukupno 6 radnih pozicija iz područja teorije i praktičnog dijela. Na prve četiri radne pozicije provjeravalo se znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima. Posljednje dvije  pozicije provjeravale su znanje i vještine u pružanju prve pomoći.

Ekipa podmlatka iz OŠ „ Vladimir  Nazor“, Pisarovina   ostvarila je najviše bodova te tako osvojila prvo mjesto s mentoricom Daliborkom Turk, drugo mjesto je osvojila ekipa podmlatka iz OŠ „Kardinal Alojzije Stepinac“ iz Krašića s mentoricom Mirelom Levačić Cvok, a treće mjesto osvojila je ekipa podmlatka iz OŠ  „Ljubo Babić“ iz Jastrebarskog s mentoricom Majom Požgaj.

Ekipa mladih iz SŠ Jastrebarsko „KUMA“ sa najviše ostvarenih bodova osvojila je prvo mjesto, ekipa „PAUK“ drugo mjesto, a treće mjesto je osvojila ekipa „77777R“. Njihova mentorica je prof. Klementina Stepinac.

Svi natjecatelji su pokazali zavidno znanje u pružanju prve pomoći te ti mladi ljudi mogu služiti kao primjer ostalima jer svoje slobodno vrijeme su posvetili plemenitom i nesebičnom cilju, a to je naučiti kako pomoći unesrećenom.

Ekipa podmlatka iz OŠ „Vladimir Nazor“ iz Pisarovine i ekipa mladih „KUMA“ sa  najviše osvojenih bodova odlaze na Međužupanijsko natjecanje koje će se održati 13.4.2019. godine u Sisku.

Hvala i svim našim volonterima, šminkerima, mentorima, medicinskom osoblju na trudu, vremenu i strpljenju. Zajedničkim snagama odradili smo jedno zahtjevno natjecanje, a rezultat svega su mladi ljudi puni znanja o Crvenom križu i prvoj pomoći.

Bravo za ove mlade ljude.

objavio: Ivor Bošnjak   datum: 14. 3. 2019.