Naši učenici uspješno izradili e-buggy!

Naši učenici koji su sudjelovali u mobilnosti u Sevilli vratili su se 5.2. nakon što su uspješno završili izradu e-buggy-a. Nastavnice Ines Brlek i Ivana Golubić pratile su dečke u Sevilli te naglasile da je ovo bilo jedno ogromno iskustvo kako za njih, tako i za učenike koji su odradili vrhunski posao, vrlo ozbiljno shvatili zadatke te napravili potpuno funkcionalno i personalizirano vozilo.

Dečki su na mobilnosti naučili mnogo toga, a prvenstveno zavarivanje za koje u našoj školi nemamo mogućnosti. Također su naučili prema nacrtu izraditi i spojiiti sve dijelove kako bi e-buggy funkcionirao (baterija, volan, sjedalo, kočnice). Na kraju su vozilo testirali i ono zaista vozi.

Nastavnica Ivana Golubić kaže kako će ovo iskustvo učenicima biti vrlo korisno za daljni napredak i buduće zaposlenje s obzirom da su dobili certifikat koji im ulazi u životopis. U slobodno vrijeme, učenici i njihove mentorice stigli su obići sve važne znamenitosti Seville, Malage i Granade te uživali u svakom provedenom trenutku.

Učenik 3.s razreda Antonio Gomerčić posebno je pohvalio instruktore koji su se jako trudili da pomognu učenicima u izradi vozila te istaknuo organizaciju i profesionalnost radione u kojoj su provodili najviše vremena. Naglasio je kako su im jako pomogle radionice koje je škola organizirala za učenike prije polaska na put kako bi se lakše snašli sa novom kulturom i novim jezikom.

objavio: Ivor Bošnjak   datum: 21. 2. 2023.

Prvi projekt mobilnosti

Napunimo baterije!

Potpisali smo prvi ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava u okviru programa Erasmus+ za naš projekt Napunimo baterije!  u sklopu kojeg će 16 učenika koji se školuju za zanimanje automehaničar ići na dvotjednu stručnu praksu u Sevilju.

Dodijeljeno nam je preko 42 tisuće eura za provođenje ključne aktivnosti 1: mobilnost u svrhu učenja za pojedince. Smatram da je ovo odlična prilika za naše učenike i nastavnike u pratnji i potrudit ćemo se da takvih projekata u budućnosti bude što više - istaknula je ravnateljica Sonja Stipanović.