Obavijest - provjera predznanja engleskoga jezika

Provjera predznanja engleskoga jezika za kandidate koji upisuju prvi razred Srednje škole  Jastrebarsko odnosi se isključivo na kandidate koji ga nisu učili u osnovnoj školi. Upućujemo kandidate i njihove roditelje na publikacije Prijave i upisi kandidata u srednje škole na stranici https://www.upisi.hr/upisi/ gdje su navedene sve informacije o postupku prijava i upisa u srednju školu.

Vezano uz dodatne provjere znanja i sposobnosti kandidata, iz publikacije izdvajamo:

a) Provjera znanja kandidata iz stranoga jezika

Kandidat koji u osnovnoj školi nije učio određeni strani jezik može prilikom prijave programa obrazovanja odabrati učenje toga stranog jezika kao prvoga stranog jezika, uz uvjet da je na provjeri znanja utvrđena mogućnost učenja toga stranog jezika kao prvoga stranog jezika.

Provjeru znanja provodi stručno povjerenstvo srednje škole u koju se kandidat želi upisati, o čemu sastavlja zapisnik. Provjeru znanja kandidat polaže u jednoj školi i rezultati provjere vrijede za prijavu u druge škole koje uvjetuju znanje istoga stranog jezika tijekom cijeloga upisnog postupka. Provjera znanja je eliminacijska.

objavio: Ines Grubić   datum: 2. 7. 2020.