Liječnička dokumentacija

U skladu s uvjetima za upis u ambulanti Službe za školsku i sveučilišnu medicinu možete dobiti Potvrdu o zdravstvenoj sposobnosti učenika za srednje škole u terminu od 30.6. do 14.7.2014. Potvrda se izdaje za upis u obrazovne programe za koje je u Jedinstvenom popisu zdravstvenih kontraindikacija srednjoškolskih obrazovnih programa u svrhu upisa u 1. razred srednje škole, Natječaju za upis (koji će biti objavljen 10.6. u dnevnom tisku) te u Aplikaciji za upis navedeno da trebaju Potvrdu nadležnog školskog liječnika.

Potvrda nadležnog školskog liječnika nije potrebna za prijavu programa, a izdaje se za jedan odabrani program u koji se učenik upisuje te se dostavlja u srednju školu u koju se upisao u skladu s kalendarom upisa, zajedno s upisnicom i ostalim propisanim dokumentima koji su uvjet za upis u određeni program: u ljetnom roku od 14.7. do 18.7.2014. te u jesenskom roku 5.9.2014.

Ako je u Jedinstvenom popisu zdravstvenih kontraindikacija, Natječaju za upis i Aplikaciji za upis navedeno da je za upis potrebna Liječnička svjedodžba medicine rada, tada se treba javiti u jednu od ordinacija medicine rada prema izboru roditelja. S obzirom da se liječnička svjedodžba medicine rada naplaćuje oko 200 kuna, savjetujemo vam da pregled obavite tek nakon objave konačnih ljestvica poretka kada ćete biti siguni da ćete upisati program za koji vam je ona potrebna. Liječnička svjedodžba medicine rada, zajedno s upisnicom i ostalim propisanim dokumentima koji su uvjet za upis u određeni program, dostavlja se u srednju školu u ljetnom roku od 14.7. do 18.7.2014. te u jesenskom roku 5.9.2014.

Kandidati s teškoćama u razvoju (učenici s rješenjima o primjerenom obliku školovanja) i kandidati sa zdravstvenim teškoćama koji imaju Stručno mišljenje nadležnog školskog liječnika i Stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje za upis NE TREBAJU ni potvrdu nadležnog školskog liječnika ni svjedodžbu medicine rada ako se upisuju u jedno od zanimanja preporučena u Mišljenju Službe za profesionalno usmjeravanje. Kandidati s teškoćama u razvoju javljaju se u Ured državne uprave, Ispostava Jastrebarsko, s potrebnom dokumentacijom (Rješenje, Stručno mišljenje školskog liječnika, Stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje) do 13.6.2014.

objavio: Ines Grubić   datum: 9. 6. 2014.